Jak urządzić męską łazienkę?

Łazienka aranżowana przez kobietę bardzo często utrzymana jest w pastelowych kolorach. Dodatkowo pomieszczenie uzupełnione jest licznymi dodatkami i akcesoriami, które wpasowują się w stylistykę wnętrza. Jak będzie wyglądać łazienka urządzona przez mężczyznę?

Męska łazienka – minimalizm

Urządzając męską łazienkę powinno się postawić na stonowane kolory (szarość, biel, czerń) oraz oryginalny wystrój. Przestrzeń powinna być funkcjonalna i wygodna, a także pozbawiona dekoracji i dodatków. Warto postawić na styl industrialny, nowoczesny lub minimalistyczny.

Materiały w męskiej łazience

Aranżując łazienkę dla mężczyzny należy wybrać wysokiej jakości, wytrzymałe materiały. Można postawić na klasyczne drewno bądź akcenty w postaci betonu, kamienia, cegły czy metalu, które wpiszą się doskonale w minimalistyczną, loftową przestrzeń.

Designerskie dodatki w łazience dla mężczyzny

Stonowana kolorystyka męskiej łazienki będzie świetnie współgrać z mocnymi dodatkami. Mogą to być ręczniki utrzymane w kontrastowym kolorze, szafka vintage, designerska umywalka czy kolorowy obraz.

Podsumowanie

Czym wyróżnia się typowa męska łazienka? To oszczędność akcesoriów, wygoda, minimalizm i stonowana kolorystyka. Aranżując łazienkę dla mężczyzny, warto postawić na styl loftowy, nowoczesny lub minimalistyczny.