Największe błędy podczas aranżacji łazienki

Łazienka, nawet ta niewielka, może być funkcjonalna i wyróżniać się designem. Aby tak właśnie, było należy dokładnie przemyśleć dobór i rozstaw mebli, armatury i dodatków. Jakie są najczęstsze błędy, które sprawiają, że łazienka nie jest komfortowa w użytkowaniu?

Aranżacja łazienki ‒ najczęstsze błędy

Wśród częstych błędów popełnianych przy aranżacji łazienki, wymienić możemy takie, jak:

 

  1. Zbyt mała odległość pomiędzy różnego typu sprzętami i meblami, która sprawia, że poruszanie się po łazience jest utrudnione. Wokół umywalki powinniśmy zachować wolną przestrzeń o wymiarach minimum  65×110 cm, wokół prysznica 65 x 110 cm, a przy wannie 70×100 cm.
  2. Bardzo często w mniejszych łazienkach montowane są niewielkie umywalki, zbyt małe kabiny prysznicowe, wąskie lustra, małe szefki. To duży błąd. Mimo że zaoszczędzimy nieco przestrzeni, sprawimy, że łazienka nie będzie wygodna w użytkowaniu.
  3. Kolejna kwestia to maty antypoślizgowe oraz uchwyty ‒ w łazience nie może ich zabraknąć.

 

Aranżując łazienkę, powinniśmy przede wszystkim koncentrować się na funkcjonalności i bezpieczeństwie, a dopiero potem na designie. Jeśli  nie  czujemy się na siłach, by samodzielnie urządzić łazienkę, możemy zdać się na pomoc fachowców.