Trendy łazienkowe 2024: od nowoczesności po klasykę z ofertą Almar Łazienki

W 2024 roku trendy w aranżacji łazienek skupiają się na innowacyjnych i praktycznych rozwiązaniach oraz na estetycznym wyglądzie całego wnętrza. Jakie elementy powinny pojawić się w modnej łazience? Poznaj zestawienie najważniejszych trendów łazienkowych oraz propozycje produktów od Almar Łazienki.

Modne łazienki 2024 – przegląd trendów

  • Otwarte przestrzenie

Łazienki z otwartym układem, w których przestrzeń prysznica płynnie łączy się z resztą pomieszczenia, stają się coraz bardziej popularne. Wykorzystanie bezramowego szkła prysznicowego sprawia, że cała łazienka wydaje się większa i bardziej spójna.

W ofercie sklepu Almar Łazienki dostępne są kabiny prysznicowe renomowanych producentów, jak Radaway, Novoterm i Cersanit.

  • Nisze w prysznicach

Prysznic można dodatkowo wzbogacić o wielofunkcyjne nisze. Doskonale zastępują one wiszące kosze, organizery i półki prysznicowe, na których często zbiera się trudny do usunięcia kamień oraz osady z mydła czy środków stosowanych do pielęgnacji ciała. Wnęki prysznicowe umożliwiają przechowywanie różnorodnych akcesoriów łazienkowych czy stosowanych na co dzień kosmetyków, podkreślają dbałość o szczegóły i funkcjonalność całego wnętrza.

  • Drewno w łazienkach

Drewniane meble łazienkowe cieszą się dużą popularnością ze względu na chęć powrotu do natury i docenienia naturalnych materiałów we wnętrzach. Korzystnie prezentują się zwłaszcza meble w jasnych odcieniach drewna, ze żłobieniami, dzięki czemu całe pomieszczenie wydaje się bardziej przytulne i ciepłe. Meble drewniane takich marek, jak Comad lub Cersanit, dobrze komponują się zarówno z łazienkami w stylu nowoczesnym, boho, jak i klasycznym.

  • Elementy z kwarcu

Kolejnym ciekawym trendem jest wykorzystanie kwarcu w przestrzeniach łazienkowych. Można wykonać z niego blaty do stojących szafek łazienkowych albo zastosować go w obrębie wanny lub prysznica. Kwarc jest materiałem trwałym, uniwersalnym i pięknym, dlatego sprawdzi się do łazienek nowoczesnych, w stylu glamour oraz eleganckich.

  • Rośliny w łazienkach

Tęsknota człowieka za naturą przejawia się także w umieszczaniu w łazienkach roślinności. Ozdobne doniczki z rozłożystymi monsterami, zielonymi palmami czy zamiokulkasami sprawiają, że wnętrze doskonale nadaje się do relaksu po ciężkim dniu. Doniczki z roślinami można umieścić na wyższych półkach ściennych lub ustawić bezpośrednio na podłodze, by stworzyć spokojną atmosferę niczym z ekskluzywnego salonu SPA.

  • Duże, dekoracyjne lustra

Lustra o dużych rozmiarach i eleganckich ramach dodają wnętrzom głębi, światła i sprawiają, że nawet niewielkie łazienki wydają się większe niż w rzeczywistości. W ofercie Almar Łazienki dostępny jest bogaty wybór luster od producentów: Rea, Ruke, Elita i Comad.

  • Płytki z motywem pasków

Płytki łazienkowe w motyw pasków urozmaicają wygląd całego wnętrza. Warto wykorzystać je jako oryginalny element w łazienkach klasycznych, nowoczesnych oraz urządzonych w stylu skandynawskim.

  • Modne kolory w łazienkach

W 2024 roku w łazienkach królować będą barwy ziemi, czyli różnorodne odcienie brązów, zieleni i pomarańczy. Kompozycje w naturalnych kolorach mają tworzyć kojącą atmosferę. W połączeniu z innymi modnymi trendami, jak dodatek roślinności w łazienkach oraz elementy z naturalnego drewna i kamienia, wnętrza świetnie uspokajają i sprzyjają chwilom relaksu.

Podsumowanie

Do najważniejszych trendów w aranżacji łazienek w 2024 roku należy m.in. wykorzystanie naturalnych materiałów i roślinności, zastąpienie półek i organizerów prysznicowych wygodniejszymi i bardziej praktycznymi wnękami, a także tworzenie spójnych i otwartych przestrzeni. Małe łazienki mogą wydawać się większe dzięki zastosowaniu dużych luster i przestrzeni prysznicowych, które płynnie łączą się z całym wnętrzem.