Jak skutecznie pozbyć się grzybów i pleśni w łazience 

Jak skutecznie pozbyć się grzybów i pleśni w łazience

Grzyby i pleśnie są bardzo niebezpieczne dla naszego organizmu. Przyczyną ich powstawania może być słaba wentylacja w łazience lub jej niewłaściwe wykończenie. W zależności od stopnia  zanieczyszczenia, do wyboru mamy kilka różnych wariantów pozbycia się problemu.

Radykalne sposoby walki z grzybem i pleśnią w łazience 

W przypadku dużych ilości grzybów czy pleśni, konieczne może okazać się całkowite usunięcie fug lub  silikonowego wypełnienia. Następnym krokiem jest dokładne wyczyszczenie szczeliny i  zabezpieczenie jej środkiem pleśnio- lub grzybobójczym. Dopiero na tak przygotowaną powierzchnię  można położyć nową fugę lub silikon.

Środki chemiczne pomocne w usuwaniu grzyba i pleśni z  łazienki 

Mniej inwazyjnym sposobem jest zastosowanie specjalnych, chemicznych preparatów, przeznaczonych do walki z grzybem i pleśnią. Dzięki zawartym w nich składnikom, skutecznie  pozbędziemy się zanieczyszczenia. W drogeriach i sklepach budowlanych dostępne są różne środki,  które sprawnie poradzą sobie w tej sytuacji.

Domowe sposoby walki z grzybem i pleśnią 

Przy niewielkich zanieczyszczeniach wystarczające będą nieinwazyjne, domowe środki czystości.  Mieszanka wody z octem, sok z cytryny czy pasta z sody oczyszczonej i wody bez problemu poradzą  sobie z problemem. Takie metody warto również stosować prewencyjnie, aby każdego dnia cieszyć  się czystością i bezpiecznie korzystać ze swojej łazienki.