Kolorystyka małej łazienki

W łazienkach o małym metrażu niezwykle istotne jest dobranie odpowiedniej kolorystyki ścian oraz dodatków, dzięki którym optycznie stanie się ona nieco bardziej przestronna. Na co zwrócić zatem uwagę?

Biały, kremowy kolor ścian

Jeżeli Twoja łazienka jest niewielka, ponieważ mieszkasz, np. w bloku lub starasz się urządzić łazienkę w biurze, koniecznie postaw na białe lub kremowe ściany. Odcienie te nie przytłaczają, sprawiają, że przestrzeń staje się optycznie większa. 

Dodatki i armatura sanitarna

Podobnie jest z kolorystyką armatury oraz dodatków. Najrozsądniej jest postawić na białą umywalkę, wannę, prysznic i toaletę ze srebrnymi lub ewentualnie ze złotymi elementami ozdobnymi. Warto unikać ciemnych oraz nasyconych barw, ponieważ mogą one wywołać efekt przytłoczenia, ponadto, nie pasują za bardzo do stylu nowoczesnej i eleganckiej łazienki.

Jeżeli chcesz jednak postawić na element kolorystyczny, możesz zdecydować się na zakup jednej, zielonej i okazałej rośliny. Świetnie współgrać będzie z jasnymi barwami wykorzystanymi w łazience.

Aranżując małą łazienkę, warto postawić na jasną, białą kolorystykę ścian, dodatków oraz armatury. Dzięki temu pomieszczenie to będzie się wydawało optycznie nieco większe.